OTEL İŞLETMELERİNDE ÖN BÜRO FIDELIO - OPERA SERTİFİKA PROGRAMI

Öğretim Elemanı : Dr. Mehmet EMEK

Program Başlangıç Tarihi: 2013

Program Süresi: 52 Saat /10 Hafta

Programın Gün ve Saatleri: Çarşamba saat: 17.00-20:00, Cuma saat: 17.00-20:00

Program Ücreti: 1400. - TL (KDV dahil) / 4 Taksit. Doğuş Üniversitesi öğrenci ve mensuplarına Doğuş Üniversitesi Burs imkanları kapsamında belirlenen ücret üzerinden indirim uygulanacaktır.

Belge Türü: Sertifika

Kimin İçin: En az Lise mezunu, komut ve program menüsünü takip edebilecek derecede İngilizce seviyesi olan ve otel ön büro departmanında çalışmak isteyenler, eğitimi olduğu halde Fidelio – Opera bilmeyen otel işletmeciliği ve turizm öğrenci ve mezunları ile otel çalışanları.

Ek Bilgi:

Program eğitim dili Türkçe'dir. Opera programı her kullanıcının kendi hesabı ile kullandığı PC lerde uygulamalı olarak yapılmaktadır. En az 10 saat laboratuar ortamında serbest çalışma desteği sağlanacaktır. Programın sonunda yapılan değerlendirmede 50 ve üstü not alan kişiler sertifika alacaklar, 70 ve üzerinde olanlar ise ayrıca Protel sertifika sınavına girmeye hak kazanacaktır. Protel Fidelio Opera sınavı ile ilgili ek koşulları kendi belirleyecektir.

Program İçeriği:

İlk derslerde teorik olara önbüro işletim sistemi açıklanacak ve Fidelio –Opera yazılımı için temel oluşturulacaktır. Konaklama eğitimi geçmişi olmayan katılımcılar bu derslerde temel konaklama sitemi bilgisine sahip olacaklardır. Konular ilerledikçe örnek olayların bilgisayar başında çözümleri soru-cevap şeklinde yapılacaktır. Program akışı aşağıdaki gibidir.

  1. Hafta: Rezervasyon Geliş Şekilleri, Rezervasyonda Kullanılan Formlar, Oda Ayırma Koşulları, Özel Rezervasyon Durumları. Rezervasyon Takip Şekilleri, Rezervasyon Tabloları, Rezervasyon Durum Analizleri ve Tahminleme Teknikleri. Konuk ve Oda Çeşitleri, Oda Satış Teknikleri, Oda Satışında Özel Durumlar. Konuk Hesapları, Çeşitleri ve Özellikleri, İndirim Türleri, Ödeme Şekilleri ve Araçları, Ödeme Araçlarında Dikkat Edilecek Noktalar.
  2. Hafta: Önbüro Donanımları, Önbüro Çalışma Saatleri ve Otel Güvenlik Sistemleri. Önbüro Terminolojisi. Konaklama İşletmelerinde Otomasyon Sistemleri ve Teknolojik Gelişmeler. İnternet üzerinden rezervasyon alma.
  3. Hafta: Fidelio Opera Paketi Kullanıcı oluşturma, şifre belirleme ve değiştirme, yetki dağılımı, Profil Kaydı Oluşturma, Grup, Şahıs Şirket Acenta Profil kaydı açma. Rezervasyon seçenekleri. Şirket, acenta rezervasyonları. Rezarvasyon seçenekleri. Wait list, Locator, Accompanying, Add On, Traces, Rate, Fixed charges, Routing, Room Move.
  4. Hafta: Rate info, Trace, Reservation Types, Arrivals, Check in, Walk in,Wake Up, Check in Prosedures, Floor Room Plan, Calander.
  5. Hafta: Front Desk, In House, Sattlement, Early Departure, Check Out, Reinstate.
  6. Hafta: Cashier Close, Cashier Functions, Passer By, Quick Keys.
  7. Hafta: Rooms Management, Miscellaneous, End Of Day, Night Audit Reports.
  8. Hafta: Verilerin Excel e atılmasında kullanılan metod, Supervisor ekran girişleri.
  9. Hafta: Soru Cevap Alıştırmalar Örnek Vaka olay Çözme
  10. Hafta: Fidelio Opera Programının 4.0 ve 5.0 olan son versiyonunun karşılaştırılması, farklılıkların üzerinde durulması. Final sınavı.

<<<   Önceki Sayfa

 
  FOTOĞRAF
GALERİ

İnsan Kaynakları Uzmanlığı
  
Mavi Yakalı Çalışan Yöneticiliği ve Koçluğu
  
Problem Çözme ve Karar Alma Becerileri Eğitim Programı
  
Pazarlama ve Satış Uzmanlığı Sertifika Programı
  
Oto Hasar Denetim ve Danışmanlığı Sertifika Programı
  
E-Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı
  
Yaratıcı Drama Sertifika Programı
  
Doğru Nefes ve Diksiyon Eğitim Programı
  

 

0(216) 444 79 97 / 1399   sem@dogus.edu.tr