ENGLISH    
 
 
 • Öğrenci İşleri
 •      
   
   
   
  Sosyal Bilimler Enstitüsü
   
  İşletme Yüksek Lisans Programı
  Programın Amacı ve Yapısı
   

  Programın Amacı
  Küresel eğitim standartlarını hedefleyen Doğuş Üniversitesi’nin global yöneticilik bilgi ve becerilerini geliştirerek, yönetim mesleğinde kariyer sahibi olmayı planlayan yetenekli üniversite mezunlarına yönelik MBA programı Eylül 1998’te eğitim-öğretime başlamış ve Ocak 2001’de ilk mezunlarını vermiş bulunmaktadır.

  MBA programının temel felsefesi, dünyayla bütünleşme süreci 21. yüzyılda daha da hızlanacak olan Türkiye'nin, global vizyona sahip gelecek kuşak yöneticilerinin yetişmesine bilimsel ve mesleki katkıda bulunmaktır. Doğuş Üniversitesi'nin MBA adaylarında aradığı temel nitelikler; değişime ayak uydurma, sorumluluk yüklenme, iş dünyasına ilgi duyma ve düşünce üretme yeteneğidir. Doğuş Üniversitesi MBA programı, orta ve üst kademe yöneticilerin sahip olması gereken liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik bir program olup katılımcılara finans, pazarlama, insan kaynakları yönetimi ve uluslararası işletmecilik alanlarında çağdaş bilgilerle donanma ve derinlik kazanma olanağı da sunmaktadır.

  Programın Yapısı
  Doğuş Üniversitesi MBA programı isteğe bağlı olarak tezli veya tezsiz olarak yapılabilmektedir. Tezli MBA programı 24 kredi(8 ders) ile yüksek lisans tezinden oluşmaktadır. Tezsiz MBA ise 30 kredi (10 ders) ile MBA projesinden oluşan bir yüksek lisans programıdır. Bir akademik yılda her biri 11 haftalık 3 dönem olup her dönem en az 6 en fazla 9 kredilik ders alınması tavsiye edilmektedir. Program 4–6 dönemde tamamlanmaktadır. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için not ortalamalarının en az 3.00 olması gerekmektedir.

  MBA programımız İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki paralel program halinde yürütülmektedir. Dersler haftada iki gün 19.00 – 22.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

   
   
   
   
   
   
  Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
  © Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by