ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Fen Edebiyat Fakültesi
 
Psikoloji Bölümü
Laboratuarlar
 

Psikoloji Eğitim Laboratuarı (DÜPEL)
Yüksek Lisans öğrencilerinin dâhili stajlarını gerçekleştirdiği bir birimdir. Üniversitemiz öğrencilerine psikolojik hizmetler verme sorumluluğu üstlenmiş bir laboratuardır. Yüz altmış metrekarelik laboratuarımızda 7 adet görüşme odası ve bir adet grup çalışmalarının yapılabileceği büyüklükte oda mevcuttur. Bunlara ek olarak, sesli ve görsel gözlem ve kaydın yapılabileceği süpervizyon odası mevcuttur. Süpervizyon odasında, her odayla bağlantılı sabit diske kayıt yapan bir cihaz ve TV monitorü olan 7 istasyon bulunur.

Görsel Algı Laboratuarı
Görsel algı laboratuarı görsel algıyı psikofizeksel olarak ölçmeyi ve anlamayı amaçlamaktadır. Bu anlamda, araştırmalarda görsel uyaranın nasıl kodlandığı, nasıl ortaya çıkarıldığı ve nasıl yorumlandığı ve bu süreçlerden sonucunda ortaya çıkan bilginin karar vermede nasıl rol oynadığına bakılır.

Biyolojik Geri Bildirim Laboratuarı
Bu laboratuarda hem eğitim hem de araştırma yürütülmektedir. İki adet Biyolojik Geribildirim cihazı aracılığı ile kalp, deri altı elektriği, kas gerilimi, solunum ve vücut ısısı ölçümleri yapılabilmektedir.


 
 
Tel: 0216 444 79 97 / 1455
Faks: 0216 544 55 33
e-posta: acarkoglu@dogus.edu.tr
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by