Urap / Webometric

Urap’a Göre İstanbul'un En İyi 4 Vakıf Üniversitesiyiz

Her yıl ODTÜ tarafından akademik başarı kriterlerini ortaya koyma amacıyla düzenlenen University Ranking by Academic Performance (URAP) raporunda, Doğuş Üniversitesi 2020-2021 döneminde tıp fakültesi olmayan üniversiteler arasında Türkiye’nin en iyi yedinci, İstanbul’un ise en iyi dördüncü vakıf üniversitesi olarak belirlendi.  

Nitelikli ve kaliteli eğitimi ile farkını ortaya koyan Doğuş Üniversitesi URAP sıralamasında birçok üniversiteyi geride bırakarak köklü geçmişine bir başarı daha ekledi.

Webometrics’te Türkiye'nin En İyi 4 Vakıf Üniversitesi Arasındayız

Doğuş Üniversitesi; üniversitelerin internet üzerindeki etkinliğinin, ulaşılabilirliğinin ölçümlendiği uluslararası geçerliliği olan Webometrics 2020-2021 sıralamasında tıp fakültesi olmayan üniversiteler arasında Türkiye’nin en iyi altıncı vakıf üniversitesi olarak listede yerini aldı.

İnternet üzerinden akademik bilimsel kaynak bilgi paylaşımı sayısı, internetteki görünürlük, ulaşılabilirlik, kullanım kolaylığı ve ziyaretçi sayısı gibi birtakım başarı kriterlerleri baz alınarak hazırlanan listede bu sene de üst sıralardaki yerini koruyan üniversitemiz farkını Webometrics sıralamasında da ortaya koydu.

 

x

Bize Ulaşın

Select a choice