Psikoloji bilimi doğanın en karmaşık nesnesi olan insan zihniyle ilgilenir. Bu çok özel varlığı anlama yolundaki çabalar, bütün dünyada halen yoğun olarak sürmektedir. Psikoloji Bölümü programları, mezunların temel ve uygulamalı araştırmalar yapabilmesini sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. Bu amaç doğrultusunda, programlar, yöntem ve veri analizi konusundaki dersleri yoğun olarak içermektedir.

Çağdaş yaşamın koşulları bütün sektörlerde psikolojinin bilgi, yöntem ve tekniklerini giderek daha da vazgeçilmez hale getirmiştir. Psikoloji Bölümünün misyonu toplumun sorunlarını belirleyebilen, yaratıcı çözüm yolları geliştirebilen ve bunları uygulamaya koyabilen psikologlar yetiştirmektir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Çalışma Alanları

Sağlık Bakanlığında, Devlet ve Araştırma Hastanelerinde, Sağlık Müdürlüklerinde, Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde, Valiliklerde, Belediyelerde, Emniyet Genel Müdürlüğünde, Çocuk Esirgeme Yurtlarında, Yaşlı Bakım Merkezlerinde, Huzurevlerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde, Üniversitelerin Mediko-Sosyal Birimlerinde, Adalet Bakanlığında, Aile Mahkemelerinde, Çocuk Mahkemelerinde, Denetimli Serbestlik Birimlerinde, Cezaevlerinde, İl Afet Müdürlüklerinde, Yükseköğretim kredi ve yurtlarda ve Askeri Kurumlarda çalışabilmektedirler.


Eğitim Süresi 4 Yıl
Acıbadem
Yerleşkesi
Eğitim Dili Türkçe

Takip Et

x