Teknolojik Altyapı

Doğuş Üniversitesi;  tüm öğrencilerinin mesleki ve teorik kazanımlarına yönelik ihtiyaçlarını, güncel teknolojik gelişmeleri gözeterek geniş kapsamlı bir bilgi-işlem sistemi hizmeti sunmaktadır. Tek merkezden kontrol edebilen üniversite bilgi-işlem sistemi üzerinden kaynak paylaşımı, internet çıkışı ve merkezi bilgi depolama hizmetleri sağlanmaktadır.

Dudullu ve Çengelköy kampüsleri arasında kesintisiz, veri taşıyabilecek güçlü bir bilgi işlem alt yapısı bulunmaktadır. Öğrenciler, farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak kurulan yüksek performanslı 12 adet bilgisayar laboratuvarı, 4 adet Mac laboratuvarı ve 4 adet Serbest Çalışma Alanlarından yararlanabilmektedir.

Bilgisayar laboratuvarlarında; matematik, istatistik, fen bilimleri, mühendislik ve tasarım gibi çeşitli alanlara yönelik güncel programlar, uygulamalar bulunmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nde, dizüstü ya da masaüstü bilgisayar ile eş zamanlı çalışan, home theatre ses sistemine sahip, sunum ve dersleri teknolojik olanaklar ile besleyen 124 adet multimedya destekli sınıf yer almaktadır. Yerleşkelerdeki dersliklerin tamamına yakınında projeksiyon cihazı bulunmakta, görsel ve işitsel araçlar 12 amfide de sunulmaktadır.

İnternet erişim hızı 150 Mbps olan Doğuş Üniversitesi'nde her öğrencinin 1 TB bulut depolama alanı ve 50 GB eposta hesapları bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenci 5 farklı cihaz ve platform üzerine ücretsiz son sürüm Microsoft Office programını kurabilmektedir. Doğuş Üniversitesi öğrencisi, bilgisayar, cep telefonu veya tabletler ile @dogus.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarına ulaşabilmektedirler.

 

Takip Et

x

Bize Ulaşın

Select a choice