Teknolojik Altyapı

Doğuş Üniversitesi; tüm öğrencilerinin mesleki ve teorik kazanımlarına yönelik ihtiyaçlarını, güncel teknolojik gelişmeleri gözeterek geniş kapsamlı bir bilgi-işlem sistemi hizmeti sunmaktadır. Tek merkezden kontrol edebilen üniversite bilgi-işlem sistemi üzerinden kaynak paylaşımı, internet çıkışı ve merkezi bilgi depolama hizmetleri sağlanmaktadır.

Dudullu ve Çengelköy kampüsleri arasında kesintisiz, veri taşıyabilecek güçlü bir bilgi işlem alt yapısı bulunmaktadır. Öğrenciler, farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak kurulan 14 adet PC laboratuvarı, 4 adet Mac laboratuvarı ve 2 adet Serbest Çalışma Alanlarından yararlanabilmektedir.

Bilgisayar laboratuvarlarında; matematik, istatistik, fen bilimleri, mühendislik ve tasarım gibi çeşitli alanlara yönelik güncel programlar, uygulamalar bulunmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nde, dizüstü ya da masaüstü bilgisayar ile eş zamanlı çalışan, ses sistemine sahip, sunum ve dersleri teknolojik olanaklar ile besleyen 136 adet multimedya destekli derslik yer almaktadır. Yerleşkelerdeki dersliklerin tamamında projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Ayrıca 146 adet Özel Salon, Amfi, Laboratuvar, Multimedya ve Atölyeler ses -projeksiyon sistemleri ile desteklenmektedir.

Doğuş Üniversitesi yerleşkeleri toplam internet erişim hızı 400 mbps’dir. Her öğrencinin 1 TB bulut depolama alanı ve 50 GB eposta alanı bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenci 5 farklı cihaz ve platform üzerine, ücretsiz son sürüm Microsoft Office 365 programını kurabilmektedir. Doğuş Üniversitesi öğrencisi, bilgisayar, cep telefonu veya tabletler ile @dogus.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarına ulaşabilmektedirler.

x

Bize Ulaşın

Select a choice