İlan edilen ücretler sadece öğrenim hizmetini kapsamakta olup, yemekhane ve yurt ücreti dahil değildir.

Üniversitemize ait yurt bulunmamakta olup, Üsküdar’da bulunan 100 kişi kapasiteli Emb erkek yurduyla protokol imzalanmıştır.

Çekmeköy'de bulunan Uygar Kız Öğrenci Yurdu ile  protokol imzalanmıştır.

Başlıca amacımız üniversitemizde eğitim gören ve çalışan engelli bireylerin akademik ve toplumsal yaşama katılımlarında fırsat eşitliği yaratmak ve kampüsümüzü fiziksel, akademik ve sosyal olanakları ile engelsiz bir yaşam alanı haline getirmektir. 

Engelli Destek Birimi'nin daha verimli çalışabilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesinde gerek çalışanlarımızın, gerek öğrencilerimizin katılımı büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple; çalışmalarımıza destek vermek isteyen, bizlere katılmak isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Üniversitemiz bünyesinde yürütülen Spor branşları dahilinde Burs Yönergemizde belirtilen koşulları taşıyan öğrencilere çeşitli oranlarda burs olanağı sağlanmaktadır.

Doğuş Üniversitesi'nde spor olanakları oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Mevcutta on sekiz spor takımı bulunan üniversitemizde, öğrenci talepleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre yeni takımlar kurulmakta ve üniversiteler arası şampiyonalarda yarışmaları için olanaklar sağlanmaktadır. 

 1. Mezunları En Kolay İş Bulan Üniversiteler arasında
 2. Organize Sanayi İşbirliği ile Staj ve İş İmkanı
 3. Ücretsiz Çift Anadal Yandal İmkanı
 4. Öğrencilerimize İdari Alanlarda Asistan Öğrenci Olarak Çalışma İmkanı
 5. Atölye, Laboratuvar ve Kuluçka Merkezi Altyapısı ile Öğrencilere Girişimcilik Desteği
 6. Teknoloji Transfer Ofisi İleri Teknoloji Uygulama ve İnavasyon Merkezleri ile Araştırma Odaklı Bir Üniversitedir.
 7. Mezunlara Özel %50 İndirim ile Yüksek Lisans ve Doktora İmkanı
 8. Erasmus + Programı Kapsamında Dünyanın Farklı Ülkelerinde Öğrenim ve Staj Fırsatı
 9. Klüpler, Sosyal Aktiviteler ve Spor Alanındaki Başarılar
 10. Introdouce Projesi ile ‘ PROJENİ GETİR BURSUNU KAP’

Doğuş Üniversitesi ile Dudullu OSB (Organize Sanayi Bölgesi) arasında Bilimsel - Kültürel - Sanatsal alanlarda iş birliği protokolü yapılarak öğrencilerimize staj ve mezuniyet sonrası iş imkanı sağlanmaktadır.

Ayrıca Meslek Yüksekokulu programlarımız için her yıl Sağlık Bakanlığı ile staj protokolü yapılmaktadır.

Çeşitli kurumlar yıl içerisinde yerleşkelerimizde öğrencilerimizle biraraya gelip görüşme sağlamaktadır.

21 ülkede 88 farklı kurum ile 169 Erasmus Değişim Anlaşmamız bulunmaktadır.

Dou Teknoloji Merkezinde Projeleriniz Hayata Geçiyor!

DOU – Teknoloji Takımı, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan araç teknolojileri üzerine Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerinde bulunmak ve ilerleyen süreçte yerli araç üretimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Innovasyon merkezlerinde dünya ülkelerinde ağırlıklı olarak kullanılan fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak, bunun için yeni alternatif kaynaklar bulmak ve çevre dostu, yaşam standartlarını yükselten projeler üretmektedir.  Ayrıca, önemli teknolojiler arasında gösterilen ve günümüz dünyasının da hızla önem kazanan otonom teknolojileri, İHA-SİHA ve savunma teknolojileri üzerine projeler geliştirmek ve katkı sağlamaktır. DOU Teknoloji Merkezi’nde, üniversitemiz öğrencileri ticarileşmesini ön gördükleri projelerini hayata geçirmek için çalışma imkânı sunuyoruz.

Dou Teknoloji Merkezinde bizimle çalışmaya başlayan start-up’lar :

Steppe Games: Bilgisayar ve mobil oyun sektörüne odaklanmıştır.

Plantric: Geliştirilen kompostlama makinesi sayesinde kısa sürede organik atıklardan toprak için verimli olan kompost üretmek.

GastroWork:  deneyim farketmeksizin 5 yıldızlı otellerde, kurumsal restoranlarda iş imkânı sağlayan bir topluluktur. Öğrenci arkadaşlarımızı en düşük seviyeden işe başlatarak 1 yıl içerisinde 10'dan fazla otelde ve restoranda deneyim sağlayarak ayrıca yapacağımız etkinlikler, workshoplar ve seminerler ile gelişimine katkı sağlamayı misyon edinmiştir.

Future Visions: Unisoc, üniversite öğrencileri ve akademik personelin hayatını kolaylaştırmayı, üniversiteler içinde bulunan akademik ve idari birimlerin işleyişini rahatlatmayı amaçlayan bir sosyal medya ve otomasyon uygulamasıdır. Uygulamanın çıkış noktası, öğrenci-öğrenci kulübü-kurum arasındaki iletişim sorununu gidermek, üniversite içi ve üniversiteler arasında sosyalleşmeyi desteklemek ve bürokrasiyi hızlandırmaktır.

Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (DOUSEM)'in düzenlediği eğitim programları sayesinde öğrenci - sektör uzmanları bir araya gelmekte ve eğitimlerde edindikleri teorik bilgilerin pratik uygulamalarını görebilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler, bu programların sonunda aldıkları sertifikalar ile CV’lerini geliştirebilmektedir. Merkez tarafından düzenlenen programlar tüm Doğuş Üniversitesi öğrencilerine açıktır ve ücretsizdir.

Bu amaçla DOUSEM;

 • Üniversitenin örgün eğitimlerinin dışındaki eğitim ve geliştirme programları düzenler,
 • Kamu, özel sektör, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla iş birliğini geliştirerek gelecek kariyerinde önemli iş fırsatları yaratır,
 • Gelişim ve uzmanlık kursları, seminerler, konferanslar ve sertifika programları düzenleyerek önemli iş fırsatları yaratır,
 • Öğrencelerin beceri ve yeteneklerini geliştirmek ve çeşitlendirmek amacıyla farklı alanlarda sertifika programları düzenler,
 • Uluslararası normlara uyumlu meslek standartları geliştirmeye yönelik çalışmalar yapar,
 • Meslek içi ve uzmanlık eğitim programları düzenler,
 • Üniversitenin akademik ve idari birimlerinin verecekleri kurs ve her türlü eğitim-öğretim çalışmasını organize eder.

Üniversitemiz; Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Türkiye’de yükseköğretim alanında uygulanan “Kurumsal Akreditasyon Programı” kapsamında 26.04.2025 tarihine kadar akredite edilmiştir.

MÜDEK

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Endüstri Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Makine Mühendisliği (İngilizce)

FEDEK

İngiliz Dil ve Edebiyatı

STAR 

İşletme

İşletme (İngilizce)

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce)

TURAK

Aşçılık

PEARSON

İngilizce Hazırlık Sınıfı 

x

Bize Ulaşın

Select a choice