Akademik Kadro

Öğr. Gör. Dr.

Ali Ahmet ŞİRİN

Meslek Yüksek Okulu / Odyometri

Biyografi

1960 yılında Isparta'da doğdu, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Mesleki Çalışmalar;

1987-1989 yılları arasında devletin zorunlu tuttuğu mecburi hizmet yükümlülüğünü Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesinde yerine getirdi. Yükümlülük sonrasında Haseki Devlet hastanesinde  ( Haseki Eğitim Araştırma hastanesi) KBB ihtisasına başladı. Fransa’da Eş zamanlı kulak burun boğaz dalında çalışmalarda bulundu. Fransa’da KBB de lazer kullanımları, Obstictif sleep apne cerrahisi ,Almanya da  laringoloji ve lazer kullanımları, Macaristan da endokopik sinüs cerrahisi, kulak mikrocerrahisi konularında çalışmalarda bulundu. Yaklaşık bir buçuk yılı yurt dışında yeni gelişmeler ve cerrahi yöntemler  konusunda çalışma ve eğitimlerle geçirdi.

1996 yıllarında Haseki hastanesinde ihtisası tamamladıktan sonra İlk Muayenehane çalışmalarına İstanbul / Fatih’te başladı. Gene aynı  yıllarda  uzmanlık sonrası Sağlık bakanlığı atamaları ile kısa dönem Akçakoca’da ilk KBB uzmanı olarak görev yaptı. 1998 yıllarında İstanbul Polis hastanesi KBB kadrosunda çalıştıktan sonra 2003 yılında Bakırköy Eğitim araştırma  hastanesinde eğitim kadrosunda göreve başladı. Bu dönemde pek çok asistan yetiştirdi ve  bilimsel toplantı organizasyonunun da, bilimsel çalışmalarda  yer aldı.   2013 yılında bu hastaneden emekli oldu. Emeklilik sonrasında Hekimlik hizmetine İstanbul Nişantaşı'ndaki muayenehanesinde devam etmektedir. Ayrıca aynı anda Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi olup ve Odyometri Bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir.

Bilimsel;

Yurtiçi ve yurtdışı pek çok bilimsel toplantıda gerek konuşmacı gerek eğitmen olarak görev almış ve katılımlarda bulunmuştur. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve cerrahisi  alanında, dünyada tıbbi literatürlere girmiş  yeni teknikler ve buluşları mevcuttur. Pek çok bilimsel yayının yanı sıra bilimsel toplantı düzenlenmesi ve dernek oluşumlarında  yer almıştır.

Tıbbi Meslek Dernek Üyelikleri ;  

İstanbul KBB Derneği kurucularından olup. Ayrıca Türk kbb ve Baş boyun cerrahisi Vakfı ilk kuruluş aşmasındaki üyesi,  Avrupa Uyku Araştırmaları Topluluğu üyesi (Europan Sleep Research Society-ESRS),  Avrupa otoloji ve otonöroloji akedemisi üyesi, ( Avrupa Otoloji ve Nörotoloji Akademisi, EAONO), Türk Uyku Tıbbı derneği üyesi (TUTD) , Ulted üyesi, Uyku Bilimleri derneği üyesi (UBİDER)Türk rinoloji derneği üyesi, Fasial plastik cerrahi derneği üyesidir