Akademik Kadro

Öğr. Gör.

Melike OĞUZ

Meslek Yüksekokulu / Bilişim Güvenliği Teknolojisi

Program Başkanı

Biyografi

Öğretim Görevlisi Melike Oğuz, 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2012-2014 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Öğrenci Asistan olarak çalışmıştır.

2015 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisansına başlamıştır. Yine aynı yıl, Haliç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak atanmıştır. 

2016 yılında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini kazanmıştır ve öğrenime devam etmektedir.

2018 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Tezli yüksek lisansından mezun olmuştur. Yine aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği’nde Doktora programına başlamıştır ve öğrenimine devam etmektedir.

Haliç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde “Mikroişlemciler Laboratuvarı”, “Mantık Devreleri ve Tasarımı Laboratuvarı”, “Bilgisayar Ağları”, “Veri Tabanı Tasarımı ve Yönetimi Laboratuvarı”; Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ise “Bilgisayar Programlama I ve Bilgisayar Programlama II Laboratuvarı” derslerini yürütmüştür. 2019 yılında Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi’nde Editör Asistanı olarak görev yapmıştır.

2020 yılı itibari ile Doğuş Üniversitesi MYO Bilişim Güvenliği Teknolojisi programında Öğretim Görevlisi olarak kariyerini devam ettirmektedir.