Meslek Yüksekokulu

Öğr. Gör.

Esra UZUNOĞLU

Meslek Yüksek Okulu / Sosyal Hizmetler

Biyografi

Esra Uzunoğlu 1989 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bağlarbaşı İlköğretim Okulu ve Bostancı Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesinde ilk ve ortaöğretimini tamamladı. 2011 yılında Polonya Lodz Üniversitesi yaz okulunda sosyoloji eğitimi aldı. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde “Pedagojik Formasyon Eğitimi” aldı ve sertifika almaya hak kazandı. 2012 yılında ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

2012-2014 yılları arasında İstanbul Kalkınma Ajansının “Gençlik Kariyer Merkezi” projesinde Rehberlik Uzmanı / Sosyolog olarak çalıştı. 2014-2015 yılları arasında İstanbul’da kadın çalışmaları alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunda Uzman/Sosyolog olarak görev aldı.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında yüksek lisansını 2019 yılında “Engelli Bireye Sahip Ailelerin Sorunları ve Sosyal Dışlanma Üzerine Nitel Bir İnceleme” çalışması ile tamamladı.

2015 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında Sosyolog olarak çalışmaya başladı. 2017 yılından beri Doğuş Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programında öğretim görevlisidir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Esra UZUNOĞLU evli ve 1 çocuk annesidir.