Akademik Kadro

Öğr.Gör.

Taylan KILIÇ

Sanat ve Tasarım Fakültesi / İç Mimarlık

Biyografi

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü 2012, aynı fakülte bünyesinde çift-anadal programı ile başladığı İç Mimarlık Bölümü’nü ise 2015 yılında tamamlamıştır.

               2011 yılında TAV mimari ekibi bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı havalimanı projelerinde stajyer mimar olarak görev almıştır. 2012 yılı itibariyle farklı tasarım ofisleri ve uygulama firmalarında mimar olarak yer almaya başlamış ve büyük ölçekli projelerin tasarım ve uygulama aşamalarında çalışmıştır. 2019 yılında mimari tasarım uzmanlığının yanı sıra projelendirme sürecinde kullanılan bilgisayar destekli tasarım araçlarının oluşturulması ve geliştirilmesine yönelik yürütücülük yapmıştır.  2015 yılından itibaren, gerek çalıştığı kurumlarda gerekse bireysel işlerinde tasarım, uygulama ve proje koordinasyonu görevlerini yürütmektedir.

               Ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok tasarım yarışmasına ilgi ve katılım göstermiş, ödüller almıştır. Öğrenci kategorisinde katıldığı 25. Uluslararası Yapı & Yaşam Kongre ve Fuar Alanı, Sürdürülebilir Karşılama-Sergi-Sunu Mekânı yarışmasında birincilik ödülüne layık görülen projesi üretilip uygulanmıştır. 2016 Philipp’s Yaşam Birimi yarışması mansiyon ödülü, 2017 Bramlett Çevre Tasarımı yarışmasında seçmen ödülü ve 2018 Layne Cephe Tasarımı yarışması birincilik ödülü ve seçmen ödülü, profesyonel olarak katılıp ödül aldığı yarışmalardandır.

               2016 yılında başladığı İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarımda Bilişim tezli yüksek lisans programını 2019 yılında tamamlamıştır. Parametrik tasarım, yeni nesil imalat ve malzeme teknolojileri, bilgisayar destekli tasarım ve yapı bilgi sistemleri alanlarında araştırmalar yapmaktadır. 2020 yılı itibariyle Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.