Mütevelli Heyeti Başkanından

Değerli Öğrenciler,

Her birinizin daha lise sıralarındayken üniversite hayatı hakkında hayaller kurmaya başladığınızı, hepinizin farklı beklentileri olduğunu biliyoruz. Şu anda hayatınızın belki de akışını değiştirebilecek bir kararı alma aşamasındasınız.

Hangi üniversitede hangi bölümü okuyacağınız, hayatınızın en önemli kararı. Zira, severek okuyacağınız bölüm, mesleğinizi, mesleğiniz ise tüm hayatınızı etkileyecek. Öncelikle yapmanız gereken, üniversite seçiminizde tercih edeceğiniz bölümün akademik kadrosunu araştırmak olmalı.

Yaşayacağınız şehir de, ulaşım ve sosyal imkanları sebebiyle seçiminizi etkileyecek önemli bir diğer kriter.

Biz Doğuş Üniversitesi olarak, bu kriterler başta olmak üzere tüm taleplerinize eksiksiz cevap verecek üniversite eğitimini hak ettiğinizi düşünüyor ve Size, İstanbul’da şehir merkezinde, hayalini kurduğunuz üniversiteyi yakından tanıma imkanı sunuyoruz.

Türkiye’nin alanlarında en saygın öğretim üyelerinden oluşan eğitim kadromuzla, sadece bir üniversite diploması vermekten öte, düşlediğiniz geleceği planlamanıza da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Uluslararası düzeyde verdiğimiz kaliteli eğitim ile, Doğuş Üniversitesi mezunları olarak Sizlere global bir bakış açısı da kazandırmayı hedefliyoruz.

Hiçbir başarının tesadüfî olmadığını biliyoruz ve bu bilinçle ilerlemeye devam ediyoruz. Doğuş Üniversitesi, 2010 yılından bu yana yayınlanan URAP Center* raporlarına göre; İstanbul’da en iyi ilk 3 vakıf üniversitesi, Türkiye genelinde ise ilk 5 vakıf üniversitesi arasında yer almaktadır. Üstelik sadece URAP Center raporları değil, akademik dünyanın en saygın veri tabanlarından olan Web of Science sonuçlarına göre de en iyiler arasındaki yerini almıştır.

Hayatınızın bu en önemli sürecinde; bölüm seçimi başta olmak üzere destek beklediğiniz her alanda uzman danışmanlarımıza güvenebilirsiniz. Sizleri de Doğuş Üniversitesi'ne bekliyoruz. Gelin, yeni projelerle, yeni başarılara birlikte imza atalım…

Sevgi ve Saygılarımla...

Prof. Dr. Ahmet Alkan ÇELİK
Mütevelli Heyeti Başkanı