Spor Takımları

Doğuş Üniversitesinde spor olanakları oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Mevcutta on sekiz spor takımı bulunan üniversitemizde, öğrenci talepleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre yeni takımlar kurulmakta ve üniversiteler arası şampiyonalarda yarışmaları için olanaklar sağlanmaktadır. 

Her akademik yıl başlangıcının ikinci haftasında spor takımları seçmeleri yapılmaktadır. Konusunda uzman antrenör ve çalıştırıcalarımız tarafından yapılan seçmelere katılan öğrencilerimiz yeteneklerine göre ilgili branşlara yönlendirilmektedir.

Doğuş Üniversitesi Spor Takımları:

  • Yelken Takımı

    Doğuş Üniversitesi Yelken Takımı 2014 yılında kurulmuştur.

    Öğrencimiz Yusuf Tunç kaptanlığında kurulan yelken takımımız, bugün ulusal yelken camiası ve üniversiteler yelken camiasında bilinen ve saygın bir yere sahiptir.

    Yelken takımımız her yıl üniversiteler arası yelken yarışları olan Marmaris Uluslararası Yat Kulübü yarışı olan Campuscup, Urla Yelken Kulübünün yarışları olan Universail ve Jimmy Key Kupası ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu yarışları ve İstanbul Yelken Kulübü trofelerine düzenli olarak katılmaktadır.

    Yelken Takımının Katıldığı Yarışlar ve Aldığı Dereceler

    • 2019 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2019 Urla Yat Kulübü, Jimmy Key Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği<
    • 2019 Urla Yat Kulübü, Universail ve Jimmy Key Cup, Owerall Sınıfı Birinciliği
    • 2019 Marmaris İnt. Yat Kulübü, Campus Cup IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 34. Yıl Deniz Harp Okulu Kupası IRC3 Sınıfı Üçüncülüğü.
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 33. Yıl Amiral Kupası Yat Yarışları
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 58. Yıl Donanma Kupası
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 66. Yıl Altınkilit Kupası
    • 2018 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi Heybeliada 1773 Kupası
    • 2018 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Yelken Türkiye Şampiyonası
    • 2018 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2018 Urla Yat Kulübü, Jimmy Key Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2018 Urla Yat Kulübü, Universail ve Jimmy Key Cup, Owerall Sınıfı Birinciliği
    • 2018 Marmaris İnt. Yat Kulübü, Campus Cup IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2017 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 57. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışı Üçüncülüğü
    • 2017 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi Özcan Yemişçi Yat Yarışı İkinciliği
    • 2017 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi 65. Yıl Altınkilit Yat Yarışı Üçüncülüğü
    • 2017 İstanbul Yelken Kulübü, Kış Trofesi Heybeliada 1773 Kupası
    • 2017 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Yelken Türkiye Şampiyonası, Türkiye Dördüncülüğü
    • 2017 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC2 Sınıfı İkinciliği
    • 2017 Urla Yat Kulübü, Jimmy Key Cup, Yelken IRC2 Sınıfı İkinciliği
    • 2017 Marmaris İnt. Yat Kulübü, Campus Cup IRC1 Sınıfı Üçüncülüğü
    • 2016 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2016 Urla Yat Kulübü, immy Key Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Birinciliği
    • 2016 Marmaris İnt. Yat Kulübü, Campus Cup IRC1 Sınıfı Üçüncülüğü
    • 2015 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Üçüncülüğü
    • 2015 Urla Yat Kulübü, Jimmy Key Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Üçüncülüğü
    • 2014 Urla Yat Kulübü, Universail Cup, Yelken IRC1 Sınıfı Üçüncülüğü
    • 2014 Urla Yat Kulübü, Jimmy Key Cup, Yelken Destek Sınıfı Üçüncülüğü
  • Snowboard & Kayak Takımları
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yarışları, KoçSporfest Yarışları ve Üniliglerde Yarışan Snowboard Erkek Takımımız 2019 yılında Snowboard Küçük Slalom ve Snowboard Büyük Salalomda aldığı derecelerle Koçsporfest2019’da İstanbul Üniversiteleri arasında 3. Lük Kupasını almaya hak kazanmıştır.
  • Basketbol Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul 1. Liginde ve Üniliglerde Yarışan Basketbol Takımımız 2018 Yılında İstanbul Basketbol 2. Liginden İkincilik kupası kazanarak 1. Lige terfi etmiştir. Takımımız 1. Ligde mücadelesini sürdürmektedir.
  • Basketbol 3X3 Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol 3X3 liginde mücadele eden takımımız 2018 yılında Türkiye İkincisi olmuştur. 2019 Yılında Portekiz-Porto’da yapılacak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olana Doğuş Üniversitesi 3X3 Basketbol Takımı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir.
  • Dans Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, 10. Dans Maratonu Yarışmasına katılan ve bu yarışmaya ev sahipliği yapan takımımız 2018 yılında Türkiye İkincisi olmuştur.
    • Mahir Karaca adlı dansçımız en iyi erkek dansçı seçilerek altın madalya kazanmıştır.
  • Voleybol Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul 1. Liginde ve Üniliglerde Yarışan Voleybol Takımımız 2018 Yılında İstanbul Voleybol 2. Liginden Şampiyon olarak 1. Lige terfi etmiştir. Takımımız 1. Ligde mücadelesini sürdürmektedir.
  • Plaj Voleybolu Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Şampiyonasında Yarışan Plaj Voleybolu Kadın Takımımız 2018 Yılında Yarı Finale kadar yükselmiş ve şampiyonayı 4. Lükle tamamlamıştır.
  • Satranç Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Şampiyonasında Yarışan Satranç Takımımız 2018 Yılında 3. Masa Birnciliği elde etmiş ve bu başarısından dolayı sporcumuz Özgün Şahin altın madalya kazanmıştır.
  • Masa Tenisi Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Şampiyonasında ve Üniliglerde yarışmaktadır.
  • Futbol Takım
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul 1. Liginde mücadele eden Futbol Takımımız 2018 Yılında İstanbul Futbol 2. Liginden Üçüncülük kupası kazanarak 1. Lige terfi etmiştir. Takımımız 1. Ligde mücadelesini başarıyla sürdürmektedir.
  • Salon Futbolu Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul 2. Liginde mücaele eden takımımız 2019 Yılında 2. Liginden Şampiyon olarak 1. Lige terfi etmiştir.
  • Futbol Tenisi Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Şampiyonasında yarışmaktadır.
  • Plaj Futbolu Takımı
    • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plaj Futbolu liginde yarışmaktadır.
  • Muay Thai Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Muya Thai Şampiyonası 2019’da yarışan sporcumuz Rıdvan Mert Aydoğan 71. Kg. Elit Divisionda Şampiyon olarak altın madalya kazanmıştır.
  • Yüzme Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Yüzme Şampiyonasında yarışmaktadır
  • Kick Boks Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Kick Boks Şampiyonasında yarışmaktadır.
  • Atletizm Takımı
    • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Atletizm Şampiyonasında 100 m. 200 m. 400 m. koşu ve Gülle Atma branşlarında yarışmaktadır.