Mali Kayıt Yenilemede Sıkça Sorulan Sorular

1-) PEŞİN ÖDEME

a-) Online Ödeme:
pos.dogus.edu.tr adresi üzerinden, öğrenci numarası ve otomasyon şifresi ile yıllık öğrenim ücretinin tamamını tek seferde ödeyerek mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ödemeyi, aynı işlemleri tekrarlayarak birden fazla kart ile gerçekleştirebilmek de mümkündür.

b-) Banka Aracılığıyla:
Türkiye genelindeki tüm; Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi Bankası ve Denizbank şubelerinden öğrenci numarası söylenerek, yıllık öğrenim ücretinin tamamını ödeyerek mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ödemelerini havale/EFT ile gerçekleştirecek öğrencilerimiz için banka hesap bilgilerimiz aşağıdaki linktedir. 
(https://www.dogus.edu.tr/ogrenci/ucretler-ve-odeme-kosullari/banka-hesap-bilgileri)

c-) Banka/Kredi Kartı:
İnternet kullanımına kapalı olan kredi kartlarıyla ödeme, Çengelköy yerleşkemiz Muhasebe Departmanında yapılmaktadır.

2-) VADELİ:

a-) Online Ödeme: 
pos.dogus.edu.tr adresi üzerinden, öğrenci numarası ve otomasyon şifresi ile, yeterli kullanılabilir limiti bulunan Bonus, Card Finans, Maximum, Paraf, World özellikli kredi kartları ile en fazla 6 taksitle mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ödemeyi, aynı işlemleri tekrarlayarak birden fazla kart ile gerçekleştirebilmek de mümkündür.

b-) Banka Aracılığıyla:
Türkiye genelindeki tüm; Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi Bankası ve Denizbank, şubelerinde öğrenci numarası söylenerek, bankanın talep ettiği şartları taşıyacak ödeme velisi ile vadeli mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

c-) Kredi Kartı:
İnternet kullanımına kapalı olan kredi kartlarıyla ödeme, Çengelköy yerleşkemiz Muhasebe Departmanında yapılmaktadır.

Öğrenci numaranız ve şifreniz ile aşağıdaki linke tıklayarak da hesaplattırabilirsiniz.
pos.dogus.edu.tr

Hayır. Öğrenci velisi, çalıştığımız bankaların Türkiye’deki tüm şubelerinden, sadece öğrencinin numarasını söyleyerek taksitlendirme tablosunu oluşturabilir.

Ders kayıt haftasında derslerinizi seçtikten sonra, ödemelerinizi AKTS ücretleri hesaplanarak gerçekleştirebilirsiniz. AKTS Ücretleri tıklayınız


OBS sistemi üzerinden ders kayıt işlemleri sekmesinden ders kayıt seçildiğinde, sağ üst köşede mali uyguluk durumunuz ‘’ UYGUN ’’ olması durumunda, mali kaydınızı tamamlamış olmaktasınız.

Mali kayıt her sene ilan edilen tarihlerde yıllık ücret üzerinden yapılmaktadır.

Evet. Ödemenizin bir kısmını Doğuş Üniversitesi banka hesap numaralarına Havale/EFT ile ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra muhasebe birimi ile iletişime geçip ödemenizi sisteme işlettirmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından, ödemenizin kalan kısmını pos.dogus.edu.tr adresi üzerinden taksitlendirebilirsiniz.

Evet. pos.dogus.edu.tr adresinden öğrencinin Okul Numarası ve TC Kimlik Numarası (otomasyon şifresi) ile birlikte girilerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal pos ile yapılan ödemelerde mali kaydın tamamlanabilmesi için yıllık ücretin tamamının ödenmesi zorunludur.

Hayır. pos.dogus.edu.tr adresinden online ödeme yapılabilinmektedir.

Hayır. Üniversitemiz ÇEK ve SENET kabul etmemektedir.

Evet. Her iki kardeşin de yeni kayıt- kayıt yenileme işlemi yaptırmaları halinde her biri için “%10 kardeş indirimi” uygulanmaktadır.

Öğrenim ücretleri Mütevelli Heyeti’nce her yıl yeniden belirlenir ve ödeme şekilleri ile birlikte ilan edilir. Sabit ücret uygulamamız yoktur.

Hayır. İlan edilen ücretler sadece öğrenim masraflarını kapsamaktadır.