ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Kayıt - Kabul İşlemleri
 
Dikey Geçiş Sınavı ile Yerleşenler

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize Dikey Geçiş Sınavı
Sonucunda Yerleşen Ögrencilerin Kesin Kayıt İşlemleriSevgili Öğrencimiz,

Seçkin akademik kadrosu ve gelişmiş araştırma olanaklarıyla, demokrasinin değerlerine sahip çıkan mezunlar ve sorumlu vatandaşlar yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen Üniversitemize hoş geldiniz.

DGS sınavında göstermiş olduğunuz çabanın karşılığını İstanbul Anadolu yakasının en köklü eğitim kurumlarından biri olan Doğuş Üniversitesi’ni kazanarak almış bulunuyorsunuz. Sizi ve ailenizi canı gönülden kutlar, başarılarınızın tüm yaşantınız boyunca devam etmesini dilerim.

Üniversitemizde yapılacak kayıt işlemlerinizin kolayca ve kısa zamanda tamamlanması için, aşağıda detayları sunulan kayıt için gerekli belgelerin, eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Sizi tüm belgelerinizle birlikte kayıt tarihlerinde ailemizin bir üyesi olmanız adına Üniversitemize bekliyoruz.

En iyi dileklerimle,

Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL
Rektör


2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Dikey Geçiş Broşürü

  Kayıt Tarihleri Kayıt Yeri
DGS Yerleştirmesi 4 - 10 Ekim 2017 Doğuş Üniversitesi Kayıt Ofisi 2. Blok, Acıbadem Zeamet Sok. No:21 34722 Kadıköy / İSTANBUL

   Kayıt İçin Gerekli Belgeler
 
DGS Sonuç Belgesi : İnternet üzerinden alınacaktır.
Lise Diploması : Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı (yeni mezunlar için diplomalar tanzim edilmemiş ise yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı).
Önlisans Diploması : Mezun olunan Üniversiteden alınan diplomanın aslı.
Not Belgesi : Önlisans öğreniminde alınan bütün dersleri ve bu derslerden alınan notları ve not sistemini gösteren, mezun olunan Üniversite tarafından onaylanmış resmi not belgesi,
Ders İçerikleri : Önlisans öğreniminde alınan bütün derslerin kredi ve içeriklerini gösteren, mezun olunan Üniversite tarafından onaylanmış resmi ders içerikleri.
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
Fotoğraf : 6 adet fotoğraf. (Arkalarına iz bırakmadan adı, soyadı ve kazandığınız programı yazınız.)
İkametgah Belgesi : Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü'nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya adres ve iletişim bilgileri beyanı.
Askerlik Belgesi : 1996 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden alınmış "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge"
Öğrenim Ücreti Dekont Sureti
(Öğrenim ücreti ödeme seçenekleri ile ilgili detaylı bilgiyi http://www.dogus.edu.tr/tr/ogrenciisleri/ucretler.asp web adresinden elde edebilirsiniz).
Taahhütname (Kayıt esnasında verilecektir.)
Öğrenci Bilgi Formu : Öğrenci Bilgi Formu, online olarak https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresinden veya veya Kayıt Ofisi'nde yer alan bilgisayarlarda doldurularak çıktısı alındıktan sonra imzalanmış olarak kayıt görevlisine verilecektir.
 


Yukarıdaki işlemler yapıldıktan ve tüm evrakların hazırlanmasının ardından kayıt işleminin tamamlanması için Kayıt Ofisinde bulunulması gerekmektedir.

 
Önemli Not:
 
Adayların, kayıt için bizzat başvurmaları gerekir. Posta ile kayıt yapılmaz. Haklı ve geçerli mazereti olanlar bunu belgeledikleri takdirde vekalet yoluyla kayıt olabilirler.
Kayıt için aslı istenilen belgelerin sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
Eksik belgelerle kayıt yapılmaz.
Belirtilen tarihler arasında kayıt için başvuruda bulunmayanlar, bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.
Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlem yapılır.
 
 
Son güncelleme tarihi : 03.10.2017
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by