Genel Bilgiler

Uluslararası İlişkiler Ofisi; öğrencilerimizin eğitimlerinin bir kısmına yurtdışında devam edebilmelerini sağlayan “yurtdışı eğitim” programlarının yürütülmesinde, Üniversitemizin yurtdışı eğitim ve araştırma alanlarına entegrasyonunun sağlanmasına yönelik ortak programlar, öğrenci ve öğretim elemanlarının değişiminde, yurtdışı üniversitelerle ikili anlaşmalar yapılmasında, Üniversitemizde okuyan yabancı öğrenci sayısının arttırılarak uluslararası bir kampüs ortamının yaratılması da dahil olmak üzere tüm program ve faaliyetlerin yürütülmesinden sorumludur. Doğuş Üniversitesi yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünyada tanınır uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. Küresel eğitim anlayışı ve sınırları aşma vizyonuyla ilerleyen Doğuş Üniversitesi’nden dünyaya açılan kapılara sürekli yenileri ekleniyor. Erasmus değişim anlaşmaları, ikili akademik  işbirlikleri, bilimsel proje ortaklıkları sayesinde Doğuş Üniversitesi, Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da dünyanın önde gelen üniversiteleriyle birlikte çalışıyor. Doğuş Üniversitesi akademisyenleri yurtdışında; birçok farklı ülkeden akademisyenler ise Doğuş Üniversitesi’nde derslere giriyor, konferanslar veriyor, deney çalışmaları yürütülüyor, sergiler açılıyor... Bu geniş yelpaze, öğrencilere yeni deneyimler edinme, vizyonlarını genişletme fırsatı tanıyor.


ab-türkiye-bayrağıab-egitim-genclik-programlari-merkezi-logo


Bologna Sürecinin oluşturmayı hedeflediği Avrupa Yükseköğretim Alanı çerçevesinde Avrupa Birliği’ne üye gelişmiş ülkelerdeki eğitim-öğretim sistemi ile uyumluluk ve bütünleşme nihai hedefimizdir.

Bu amaçla Avrupa'da bulunan Üniversite ve Enstitüler ile ikili ilişkiler kurarak, üniversitemiz ile bu üniversiteler arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişiminden, ortak proje hazırlanmasına kadar her türlü bilimsel ve kültürel işbirliğine önderlik etmekteyiz. Bu kapsamda Avrupa'da 90'ı aşkın üniversite ve Avrupa dışından saygın üniversiteler ile işbirliğimiz bulunmaktadır.


ulke-bayraklari

 E-mail: internationaloffice@dogus.edu.tr

 Tel: 444 7997 / 1089 - 1092 - 1093