Biz Kimiz

Doğuş Üniversitesi, tüm kültürleri kucaklayan ve dünyanın her yerinden eğitiminin erişilebilirliğini amaçlayan bir topluluktur. Doğuş Üniversitesi uluslararası faaliyetlerinin misyonu, Türk ve Avrupa eğitim sistemlerinin sinerjisini artırmak ve bilgi aktarımını sağlamaktır.

Uluslararası İlişkiler Ofisi, Doğuş Üniversitesi’ni uluslararasılaştıracak etkinlikler düzenler. Uluslararası iş birliklerinden ve akademik hareketlilik programlarından sorumlu olmasının yanında, Uluslararası İlişkiler Ofisi, gelen ve giden öğrencilerin ve çalışanların gerekli evrakları hazırlamasına rehberlik eder, çevrimiçi hizmetler sunar ve de süreçte ortaya çıkan sorunları çözer.

Erasmus+ programı kapsamında Avrupa’da 20’ye yakın ülkede 75 yükseköğretim kurumu ile iş birliği içerisindeyiz.

Bu eşsiz değişim programı; kültürel, eğitimsel ve bireysel ufuklarını yurt dışına genişletmek isteyen tüm öğrenciler ve kurumlar için büyük bir fırsat niteliğindedir. Başlıca hedefimiz, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın yurt dışında gerçekleştirmek istedikleri amaçları göz önünde bulundurarak, gelecekte eğitim hayatlarını ve özel hayatlarını yüksek oranda etkileyecek olan kararları verme sürecinde onları desteklemek ve bu yolda ilerleyecekleri bir kariyer planı geliştirmelerinde destek olmaktır.

Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin başlıca hedefleri uluslararası iş birlikleri ile Doğuş Üniversitesi’nin ortaklıklarını genişletmek, kurumun uluslararasılaşmasında ön ayak olmak ve uluslararası faaliyetleri kurumsal olarak desteklemektir.

Çalışma alanlarımız:

  • Doğuş Üniversitesi ortaklık ağının genişletilmesi, yabancı eğitim ve araştırma kuruluşları ile bilimsel ve kültürel iş birlikleri yapılması
  • Yapılan üniversiteler arası anlaşmalar çerçevesinde öğrenci ve çalışan hareketliliklerinin koordinasyonu ve yurt dışına gerçekleştirilecek iş gezilerinin düzenlenmesi

Hizmet verdiğimiz alanlarda tüm soru ve sorunlarınız için lütfen bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi

x

Bize Ulaşın

Select a choice