Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (EEM) hızla değişen yeni yüzyılın bir numaralı mesleği olduğundan, EEM programları bütün üniversite müfredatları arasında en dinamik ve en değişken olmak zorundadır. Doğuş Üniversitesi EEM Bölümünde (EEMB) öğretim bu kadar geniş bir yelpazenin ihtiyaçlarını karşılayacak ve öğrencilerinin ufuklarını genişletecek şekilde ayarlanmıştır. Dolayısıyla, EEMB’ den mezun olan genç mühendisler çok yönlü yetiştirildiklerinden değişen çevre koşullarına, yeni konulara ve yeni gelişmelere çok çabuk uyum sağlarlar.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Çalışma Alanları:

Üretim ve tasarım mühendisi, araştırma ve geliştirme mühendisi, saha, satış ve destek mühendisi, teknik müdür ve genel müdür seviyesine kadar yönetici pozisyonları, elektrik, elektronik, biyomedikal, otomotiv cihazları üreten sektörler, yazılım ve sinyal işleme mühendisliği sektörlerinde, telefon ve GSM şirketleri, bankalar, finans şirketleri, bilişim teknolojileri şirketleri, internet servis sağlayıcıları, proje-tasarım-yazılım şirketleri, ses/görüntü sistemleri üreticileri gibi kurumlarda çalışma imkanına sahip olacaksınız. Kendi şirketinizi kurabileceğinizi de unutmayın.

x

Bize Ulaşın

Select a choice