Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofisi

Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofisi 2004 yılından bu yana öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla yurt dışı eğitim programları uygulamakta ve yurt dışı eğitim ve araştırma alanlarına entegrasyonun sağlanmasına yönelik ortak programlar düzenlemektedir.

Küresel eğitim anlayışı ve sınırları aşma vizyonuyla ilerleyen Doğuş Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofisi’nin çalışmaları sayesinde okulumuz Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirliği içindedir. Tüm bu çalışmalar neticesinde değişim programları için gerekli olan başarı kriterlerini tutturan birçok öğrencimiz yurtdışındaki okullarda öğrenci değişim programlarına dahil olabildiği gibi dünyadaki farklı üniversitelerden de okulumuza gelen öğrencilerimiz bulunmaktadır. Erasmus+ Değişim programı kapsamında Avrupa’da bulunan birçok üniversite ile anlaşmamız bulunmaktadır. Üniversitemiz, Erasmus+ programına her yıl artan sayıda öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile katılım sağlamaktadır. Yine Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofisi’nin çalışmaları sonucunda Doğuş Üniversitesi akademisyenleri yurtdışında; birçok farklı ülkeden akademisyen ise Doğuş Üniversitesi’nde derslere girmekte, konferanslar vermekte, deney çalışmaları yürütmekte ve sergiler açmaktadır.

Bu geniş yelpaze, öğrencilere yeni deneyimler edinme, vizyonlarını genişletme fırsatı tanımanın yanı sıra bünyesinde okuyan yabancı öğrenciler ile uluslararası bir kampüs ortamının yaratılmasını sağlamaktadır.

anlasmali-universiteler-1

anlasmali-universiteler-2

Doğuş Üniversitesi Erasmus+ Anlaşmalı Üniversitelerin listesi için tıklayınız

Doğuş Üniversitesi Erasmus+ Anlaşmalı Üniversitelerin ayrıntılı bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

x

Bize Ulaşın

Select a choice