Yazılım Mühendisliği ileri teknoloji uygulamalarında ve modern iş dünyasında hayati önem taşıyan bir bilim dalıdır. Her gün yaygın olarak kullandığımız bilgisayarlar, bankacılık sistemleri, telefonlar, tıbbi ekipman ve teşhis cihazları, enerji sistemleri, tasarım ve imalat uygulamaları, yazılımlar olmaksızın önemli işlevlerini yerine getiremezler.

Lisans programı yazılım mühendisliği ile diğer teknik seçmeli dersleri, işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve iletişim konularını da içeren geniş bir yelpazede insani ve sosyal bilimler derslerini içermektedir. Bu bölümde okumak isteyenlerin sayısal bilimlerde başarılı olmaları aynı zamanda teknolojiye özellikle de bilgisayar teknolojisine özel ilgi duymaları beklenmektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Çalışma Alanları

Bilişim sektöründe, bankacılıktan, otomotiv sanayisine, sağlık bilgi sistemlerinden şirket yönetimine, telekomünikasyon sistemlerinden hava taşımacılığına, kısacası bilgisayar sistemlerinin kullanıldığı her alanda çalışma olanağı vardır.


Eğitim Süresi 4 Yıl
Acıbadem
Yerleşkesi
Eğitim Dili Türkçe

Takip Et

x