Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı dijital dönüşüm ve yapay zeka çağında, mühendislerin sanayi ve iş dünyasının değişen ve gelişen koşullarını takip etmeleri, yeni ihtiyaçlara cevap verebilmeleri, çağdaş yönetim araçlarını kullanarak zorluklarla başa çıkmaları, mühendislik projelerini etkin ve etkili bir şekilde yönetmeleri için teknik becerileri iş zekası ile birleştiren bir yüksek lisans programıdır. Endüstri Mühendisliği mezunlarımızın kendi alanlarında yüksek lisans ve akademik kariyer yapma ihtiyaçları yanında diğer mühendislik mezunlarının da bu alanda kendilerini geliştirme isteklerine cevap verilmesi hedeflenmektedir.


Eğitim Süresi
Yerleşke
Eğitim Dili

Tezli
2 Yıl
Çengelköy
Yerleşkesi
Türkçe

Tezsiz
1,5 Yıl
Çengelköy
Yerleşkesi
Türkçe

Kayıt Kabul Şartları

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programına öğrenci kabulü, Doğuş Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre yapılır.

Öğrenciler için genel kabul koşulları aşağıda verilmiştir:

  1. Üniversitelerin 4 yıllık mühendislik lisans bölümlerinden mezun olmak
  2. Endüstri Mühendisliği Tezli Yüksek lisans programına başvurabilmek için adayların, lisans diplomasına ve ALES Sayısal puan türünden 55 puandan az olmamak üzere ALES puanına sahip olmaları veya Yükseköğretim Kurulunun kabul ettiği uluslararası sınavlar olan Graduate Record Examination (GRE) ve Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavlarından birine ait eşdeğer puana sahip olmaları gerekir. Endüstri Mühendisliği Tezsiz Yüksek lisans programına öğrenci kabulünde ALES puan şartı aranmaz.
x

Bize Ulaşın

Select a choice