Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programı, bu alandaki teorik bilginin yanı sıra uygulamaya ilişkin eğitimi de içine alan kapsayıcı bir ders programına sahip olarak, öğrencinin edineceği bilgi birikimini analitik ve eleştirel biçimde yorumlayabilme yeteneğini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Programın açılma amacı, uluslararası ilişkiler alanında akademik çalışmalar yürütmek ve nitelikli akademisyen ve uzman yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda yüksek lisans programı boyunca sosyal bilimler, idari bilimler ve hukuk disiplinlerinden kapsamlı bir eğitim alan öğrenciler sağlam bir kariyer için hazırlanmış olacaklardır.


Eğitim Süresi
Yerleşke
Eğitim Dili

Tezli
2 Yıl
Çengelköy
Yerleşkesi
Türkçe

Tezsiz
1,5 Yıl
Çengelköy
Yerleşkesi
Türkçe

Kayıt Kabul Şartları

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programına öğrenci kabulü, Doğuş Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre yapılır.

Öğrenciler için genel kabul koşulları aşağıda verilmiştir:

  • Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek lisans programına başvurabilmek için adayların, lisans diplomasına ve ALES Eşit Ağırlık puan türünden 55 puandan az olmamak üzere ALES puanına sahip olmaları veya Yükseköğretim Kurulunun kabul ettiği uluslararası sınavlar olan Graduate Record Examination (GRE) ve Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavlarından birine ait eşdeğer puana sahip olmaları gerekir.

*Uluslararası İlişkiler Tezsiz Yüksek lisans programına öğrenci kabulünde ALES puan şartı aranmaz.

x

Bize Ulaşın

Select a choice