Tarih: 10 Ocak 2018

10.01.2018 Öğretim Elemanı İlanı

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun 33. Maddesinde belirtilen koşullar ile 31.07.2008 Tarihli Resmi Gazetede yayınlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri uyarınca, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

 

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:

 1. ALES sınavından en az 70 puan almış olmak (Lisans öğreniminden mezun olduğu alandaki puan türünden)

 2. Halen bir Yükseköğretim Kurumunda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışmakta olanlar veya daha önce en az iki yıl çalışmış ve ayrılmış olanlar hizmet belgesi ile belgelemeleri gerekmektedir.

   

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER :

 1. Başvuru Dilekçesi (Dilekçede hangi kadroya başvurulduğu açıkça belirtilmelidir)

 2. Türkçe Özgeçmiş

 3. Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans Doktora diploma ve not belgeleri fotokopileri)

 4. ALES belgesinin fotokopisi

 5. Nüfus cüzdan fotokopisi

 6. 2 adet vesikalık fotoğraf

 7. SGK Hizmet Dökümü

   

İLANIMIZIN;

Başvuru Tarihi : 10.01.2018

Son başvuru Tarihi : 24.01.2018

Ön Değerlendirme Tarihi : 26.01.2018

Giriş Sınavı tarihi : 29.01.2018

Sonuç Açıklama Tarihi : 31.01.2018

- Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

- Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler.

BAŞVURU ADRESİ: Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul

 

 

BİRİMİ

 

BÖLÜMÜ/BROGRAM

 

UNVAN

 

ADET

 

ÖZEL KOŞULLAR

MESLEK YÜKSEKOKULU

Dış Ticaret

Öğretim Görevlisi

1

İşletme, İktisat, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası alanında en az iki yıl deneyime sahip olmak.

Odyometri

Öğretim Görevlisi

1

Odyoloji veya Dil ve Konuşma Terapisi Bölümlerinden birinden lisans mezunu olup, Odyoloji veya Dil ve Konuşma Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi anabilim dallarının birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak veya lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak.

Sosyal Hizmetler

Öğretim Görevlisi

1

Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak veya lisans sonrası belgelemek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

Bilgisayar Programcılığı

Öğretim Görevlisi

1

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinin birinden Lisans Mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik

Öğretim Görevlisi

1

Sağlık Kurumları İşletmeciliği veya Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak veya lisans sonrası belgelemek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.