Kültür-Sanat

Doğuş Üniversitesi, çeşitli organizasyonların kusursuz gerçekleştirilmesine olanak tanıyan donanımdaki salonlarının kapılarını 7'den 70'e herkese açmaktadır. Konser, tiyatro, sinema, dans, söyleşi, konferans, panel, kongre, bienal gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği salonlar, sadece Doğuş Üniversitesi mensuplarını değil başta Anadolu Yakası sakinleri olmak üzere İstanbulluları da ağırlamaktadır. İzleyicilerin konforu düşünülerek tasarlanan salon yapıları, son teknolojilerin kullanıldığı ses ve ışık sistemleri ile Doğuş Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonlar, profesyonelce yürütülmektedir. Dışarıdan gelen talepler doğrultusunda kiralanabilen salonlarda farklı kurum/kuruluşlara ait etkinlikler de gerçekleştirilmekte ya da üniversitemiz ile işbirliği yürüten kuruluşlarca ortak çalışmalar için kullanılabilmektedir.

Dudullu Yerleşkesinde yer alan Sergi Alanında ise resim, grafik, mimari, görsel iletişim, endüstri ürünleri alanlarından eserler sergilenmektedir. Bu galeri hem Doğuş Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi'nden hem de üniversite dışındaki sanat dünyasından seçkin örnekler sunan ve yıl boyunca işlerliğini koruyan dinamik bir yapıya sahiptir. Farklı disiplinlere ait amatör ya da profesyonel çalışmaları sanatseverlerle buluşturan Doğuş Sanat Galerisi, sanata ilgi duyan tüm İstanbulluların ziyaretine açıktır.

Yerleşkelerimizin kültür merkezlerinin fuaye alanları da yıl boyunca gerek Doğuş Üniversitesi gerekse kamu ya da özel sektör kuruluşlarının talepleri ile çeşitli sanatsal etkinlikler için kullanılmaktadır. Bu alanların sergi düzenine uygun yapısı ile rahat ve şık tasarımı, etkinliklerin başarıyla yürütülmesini sağlamaktadır.