Rektör'den

Değerli Öğrenciler,

Ülkemizin üniversiteleri arasında ciddiyeti ve kalitesi ile ön sıralarda yer alan Doğuş Üniversitemizin öğrencileri olarak gurur duymalısınız. Zira ulusal ve uluslararası yapılan değerlendirmelerde üniversitemiz bu özelliği ile ön sıralarda yer almaktadır.

Akademik kadromuz bilimsel alanda uluslararası düzeyde çalışmalar yapan ve eğitim-öğretim yetenekleri çok yüksek olan hocalardan oluşmaktadır. Bu nedenle de kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz.

Hayatta başarılı olmak için salt eğitim yeterli değildir. İstanbul'umuzun güzel ve merkezi bir semti olan Acıbadem/Kadıköy'de bir kent üniversitesi olan Doğuş'un içindeki ve civarındaki kültür, sanat ve sosyal faaliyetlerden yararlanmalısınız. Unutmayınız hayatınızın en iyi yılları öğrencilik yıllarıdır. Bunun bilincinde olun ve yeterince değerlendirin. Derslerinizi ihmal etmeyin ama kültürel gelişiminiz için sizlere sunulan olanakları da verimli kullanın. Mezun olunca birikiminiz ve yetkinliğiniz yeterli olmalı, ayaklarınız yere sağlam basabilmelidir.

Hepinize başarılar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Sevgiyle kalın,


Prof. Dr. Tarık BAYKARA
V. Rektör