Kariyer Planlama

Başarılı bir geleceğe uzanan yoldaki en önemli basamaklar arasında doğru üniversite seçimi yer almaktadır. Doğuş Üniversitesi bu anlayışla, kaliteli eğitim vermenin yanı sıra öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olacak çalışmaları gerçekleştirmeyi de çok önemsemektedir. 

Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Kariyer Planlama Merkezi, akademik yıl boyunca birçok seminer ve konferans ile öğrencilerin vizyon genişletmeleri ve geleceklerine ilişkin soru işaretlerine yanıt bulmak için imkan sağlamaktadır. Ayrıca, 2005 yılından itibaren her yıl "Kariyer Günleri" düzenlenmektedir. Sağlam bir temelle gelenekselleşen ve her yıl daha da gelişen Kariyer Günleri sayesinde, Doğuş Üniversitesi öğrencileri farklı sektörlerin temsilcileriyle bir araya gelme olanağı bulmaktadır. Kariyer Günleri geniş bir bilgi ve deneyim paylaşımı ortamı oluşturmakla beraber staj ve iş olanaklarına da kapı açmaktadır. Kariyer Planlama Merkezi, ayrıca, ihtiyaç duyulan her an öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmakta; özgeçmiş hazırlama, staj ve iş başvuruları, kariyeri doğru yönlendirme gibi konularda destek olmaktadır.

Doğuş Üniversitesi akademik programındaki zorunlu stajlar, bitirme projeleri, kamu ya da özel sektör kuruluşları ile işbirliği içinde sürdürülen ortak çalışmalar, öğretim üyelerinin ulusal ve uluslar arası düzeyde yürüttüğü araştırma projeleri öğrenciler için önemli deneyim olanaklarını oluşturmaktadır.