Kütüphane

Doğuş Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi 1997 yılında, Doğuş Üniversitesi'nin öğretim hayatına başlamasıyla birlikte kurulmuştur. Ergonomik olarak düzenlenmiş bir alanda hizmet veren kütüphanenin amacı; eğitim-öğretim ve araştırma programlarını desteklemek, öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanların her tür ortamdaki bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak, ulusal ve uluslararası ölçekte bilgi birikimi, kullanımına ve transferine destek olmaktır.

Üniversite yönetiminin "kütüphane üniversitenin kalbidir" anlayışıyla desteklediği kütüphane; sahip olduğu bilgi kaynakları ve hizmetleriyle, öğretim elemanları, öğrenciler, diğer çalışanlar ve çevre halkının yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçları için önemli bir başvuru merkezidir. Dinamik yapıdaki web sayfası (https://library.dogus.edu.tr ) aracılığıyla araştırmacılar, elektronik ortamdaki kütüphane hizmetlerinden 24 saat boyunca kesintisiz yararlanabilmektedir.

Kütüphanede; danışma, bilgiye erişim, internet kullanımı, görsel-işitsel bilgi kaynakları ile elektronik veri tabanlarının kullanımı, ödünç verme, kütüphanelerarası yayın temini, v.b. gibi hizmetler verilmektedir. Klasik kütüphane hizmetlerinin yanı sıra, kütüphane kaynaklarının kullanımını artırmak için sürekli eğitim programları düzenlemektedir.
Kütüphane, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda basılı, elektronik, görsel-işitsel her türlü bilgi kaynağını temin etmektedir. Basılı ortamdaki bilgi kaynakları açık raf sistemiyle hizmete sunulmaktadır. Elektronik ortamdaki bilgi kaynakları kütüphane içindeki multimedya özellikli bilgisayar laboratuvarı ve kullanıcıların kendi dizüstü bilgisayarları aracılığıyla kullanılabildiği gibi uzaktan erişim yoluyla da kullanılabilmektedir.

Kütüphane Web Sitesimize ulaşmak için tıklayınız