Dikey Geçiş Koşulları

2022-2023 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DGS YERLEŞTİRME KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

Sevgili Öğrencimiz,

Seçkin akademik kadrosu ve gelişmiş araştırma olanaklarıyla, demokrasinin değerlerine sahip çıkan mezunlar ve sorumlu vatandaşlar yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen Üniversitemize hoş geldiniz.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında göstermiş olduğunuz çabaların karşılığını İstanbul Anadolu yakasının en köklü eğitim kurumlarından biri olan Doğuş Üniversitesi’ni kazanarak almış bulunuyorsunuz. Sizi ve ailenizi canı gönülden kutlar, başarılarınızın tüm yaşantınız boyunca devam etmesini dilerim.

En iyi dileklerimle.

Prof. Dr. Turgut ÖZKAN

KAYIT İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Sevgili öğrencimiz,
Yarınların Doğuş’una Hoşgeldiniz.
İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeni ile yerleşkelerimize gelmeden mali kayıt işlemlerini tamamlamak isteyen veli ve öğrencilerimizin dikkatine sunulur.
E-devlet üzerinden kaydınızı tamamlamak için öncelikle mali kayıt yapmanız gerektiğinden; İlk adım olarak bundan sonra tüm okul işlemlerinizde kullanacağınız, öğrenci numaranızı aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

MALİ İŞLER

Mali kayıt işlemlerinizi online olarak kredi kartı ile 10 taksitle veya %10 peşin ödeme indirimi ile tek çekim olacak şekilde pos.dogus.edu.tr adresinden tamamlayabilirsiniz. 

Ayrıca Türkiye genelindeki tüm; Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi Bankası ve Denizbank, şubelerinde sadece öğrenci numarası söyleyerek, velisi ile birlikte 10 taksit olacak şekilde mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yıllık ücretini peşin yatırmak isteyen öğrencilerimiz pos.dogus.edu.tr adresinden peşin ödeme tutarını öğrenebilir Yapı Kredi Bankası, TEB ve Denizbank şube gişelerinden okul numarasını söyleyerek ücretini yatırabilir veya aşağıda bilgilerini verdiğimiz IBAN bilgilerine, açıklama kısmına öğrenci numarası ve adı soyadı olacak şekilde havale / eft ile gönderebilecektir.

* Tam burslu olarak yerleşen öğrencilerimiz pos.dogus.edu.tr adresinden mali kayıtlarını kendileri yapacaklardır.

BANKA: TEB
HESAP NUMARASI: TR75 0003 2000 0000 0017 0219 74
ALICI ADI: DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ
BANKA: YAPI KREDİ
HESAP NUMARASI: TR51 0006 7010 0000 0095 7642 73
ALICI ADI: DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ

Ücretler için tıklayınız

2022 Dikey Geçiş Sınavı ile Doğuş Üniversitesi’nin lisans programlarına yerleşenler, 08 - 12 Eylül 2022 tarihleri arasında e-kayıt sisteminden faydalanabilmektedirler. 

Bir Yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleriyle ilgili 09 - 14 Eylül 2022 tarihleri arasında üniversiteye gelerek yüz yüze kayıt yapabilirler.

2022 Dikey Geçiş Sınavı ile Doğuş Üniversitesinin lisans programına yerleşenler e-kayıt yaptıramayan öğrencilerin mutlaka Çengelköy/Dudullu yerleşkemiz Öğrenci İşleri Müdürlüğüne evraklarıyla gelmeleri gerekmektedir.

Mali kaydını yapan öğrencilerin E-Kaydını tamamlayabilmeleri için E-Devlet üzerinden Üniversitemizi seçerek gerçekleştirecekleri adımların ardından çıktı alıp saklamaları gerekmektedir.

E-kayıt işlemleri   www.turkiye.gov.tr  adresi üzerinden, öğrencinin kendi T.C. Kimlik Numarası ve e-devlet şifresi  ile yürütülecektir. (E-Devlet şifresi olmayan öğrenciler en yakın PTT şubelerine giderek E-Devlet şifrelerini alabilirler)

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız

ÇENGELKÖY Yerleşkesinden Kayıt Yaptıracak Fakülteler

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 • Hukuk Fakültesi

Ulaşım için  tıklayınız

DUDULLU Yerleşkesinden Kayıt Yaptıracak Fakülte / Yüksekokul

 • Mühendislik Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi

Ulaşım için tıklayınız.

Yüz Yüze Kayıt için gerekli evraklar

 • Ön Lisans Diploma Fotokopisi
 • Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı mezuniyet diplomasının aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,
 • DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi çıktısı
 • Nüfus cüzdanının ön yüz fotokopisi
 • Transkript (onaylı)
 • Ders içerikleri
 • 2001 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden alınmış "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge"

İngilizce bir programı kazanan öğrenciler için ya da isteğe bağlı İngilizce Hazırlık okumak isteyen öğrenciler için Düzey Belirleme Sınavı Yabancı Diller Birimi tarafından yapılacaktır.

Sınav ile ilgili detaylı bilgiler Yabancı Diller Birimi tarafından duyurulacaktır. Bilgi için dflu@dogus.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.