Tarih: 20 Ocak 2023

Erasmus+ 2022 Proje Dönemi Personel Hareketliliği Hk.

Değerli Hocalarımız ve Çalışma Arkadaşlarımız,

2022-1-TR01-KA131-HED-000055690 numaralı proje kapsamında, Erasmus Personel Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliği Program Başvuruları 14.02.2023 ve 01.03.2023 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

İlgili dönemde Ders Verme Hareketliliğinden 6, Eğitim Alma Hareketliliğinden 2 kişi faydalanabilecektir.

Akademik/idari personel, talep etmesi halinde hareketliliğe hibesiz katılabilir.

Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliğinden faydalanmak isteyenlerin öncelikli olarak anlaşmalı kurumlardan* biri ile iletişime geçerek “Öğretim/Öğrenim Anlaşması” (Staff Mobility for Teaching/Training) edinmesi ve ilgili kurumdan gideceği tarihleri kapsayan Kabul Mektubu/Davet Mektubu alması gerekmektedir. (Başvuru sırasında sunulan Öğretim/Eğitim Anlaşmasının ilgili kurumla ortaklaşa kararlaştırılmış bir program olması beklenmektedir.)

Personel eğitim alma hareketliliği kapsamında personelin mevcut partner üniversiteler dışında, eğitim almak üzere ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumuna ya da ilgili bir kuruluşa gidebilmesi de mümkündür.

Aday “Erasmus Aday Personel Başvuru Formu”nu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra, bağlı bulunduğu Dekanlık/Müdürlüğe başvuru formunu onaylatmalıdır.

Adayların, Erasmus Aday Personel Başvuru Formunu, Kabul Mektubunu, Öğretim/Öğrenim Anlaşmasını, imzalı ve onaylı KVKK belgelerini ve Yabancı Dil belgesini**, 14 Şubat 2023 ve 01 Mart 2023 tarihleri arasında internet üzerinden sisteme yükleyerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İlgili tarihler içerisinde başvuru yapmak için tıklayınız.

*İkili anlaşmamızın bulunduğu kurumlar listesine bu bağlantıdan erişilebilir.

**Akademik personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi, idari personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi veya Yabancı Diller Birimi tarafından daha sonra tarihi duyurularak düzenlenecek olan İngilizce seviye tespit sınavı neticesinde alınacak belge.

Ekler:

  • Öğretim Anlaşması (Staff Mobility for Teaching) için tıklayınız
  • Öğrenim Anlaşması (Staff Mobility for Training) için tıklayınız
  • Erasmus Aday Personel Başvuru Formu için tıklayınız
  • KVKK açık rıza metni için buraya, aydınlatma metni için buraya tıklayınız.

Konu ile ilgili sorularınız için internationaloffice@dogus.edu.tr adresinden ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.