Tarih: 03 Aralık 2017

Öğretim Üyesi İlanı

Üniversitemiz fakülte bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 Sayılı Kanunun 23. 25. ve 26. Maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Öğretim Üyeleri alınacaktır.

- Profesör kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların başvurmak istedikleri Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserlerini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noter tasdikli Doçentlik belgesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği Doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen altı takım dosyayı da ekleyerek ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde 18/12/2017 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

-Doçent kadrosu tam zamanlı statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, Noter tasdikli Doçentlik Belgesini, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde 18/12/2017 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

-Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, Noter tasdikli Doktora belgesini, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerini ekleyerek ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde 18/12/2017 Pazartesi günü günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Fakülte Dekanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

Yurtdışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

 

BAŞVURU ADRESİ:

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü Acıbadem Zeamet Sok. No:21 34722-Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr

Doğuş Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, Acıbadem Zeamet Sok. No:21 34722-Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, Acıbadem Zeamet Sok. No:21 34722-Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr

Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, Acıbadem Zeamet Sok. No:21 34722-Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr

 

 

Fakülte

Bölüm/Program

Öğretim Üyesi

Alanı

Ek Açıklama

 

Fen-Edebiyat Fakültesi

 

Tarih Bölümü

3

Tarih alanında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Bölümü

3

Mütercim Tercümanlık (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

 

Psikoloji Bölümü

1

Psikoloji alanında Doktora derecesine sahip olmak.

Yrd. Doç. Dr.

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Fotoğraf ve Video Bölümü

3

Fotoğraf ve Video, Sinema ve Televizyon, İletişim, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanlarında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

Yeni Medya Bölümü

3

Yeni Medya, Gazetecilik, Medya ve İletişim sistemleri, İletişim Bilimleri alanlarında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

Sinema ve Televizyon Bölümü

3

Sinema ve Televizyon, Medya İletişim Sistemleri alanlarında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

 

Mühendislik Fakültesi

Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Programı

3

Yazılım, Bilgisayar Mühendisliği alanlarında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak, İngilizce ders verme yeterliliğini sağlamak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

 

Bilgisayar Mühendisliği

1

Bilgisayar Mühendisliği alanında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak, İngilizce ders verme yeterliliğini sağlamak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

 

Makine Mühendisliği

1

Makine Mühendisliği Akışkanlar Mekaniği, Enerji Anabilim dallarından birinde Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak, İngilizce ders verme yeterliliğini sağlamak.

Prof.Dr. /Doç.Dr. /Yrd.Doç.Dr.

 

Endüstri Mühendisliği

1

Endüstri Mühendisliğinde Optimizasyon alanında Doktora derecesine sahip olmak, Temel Bilimler alanlarında İngilizce ders verme yeterliliğini sağlamak.

Yrd.Doç.Dr.