Tarih: 09 Ekim 2023

Öğretim Üyelerimiz, Prof. Dr. Shahram Minaei ve Prof. Dr. Kazem Azizi Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde!

4 Ekim 2023 tarihinde açıklanan Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste geçtiğimiz günlerde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı.

Sıralama, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride listelendi. Sıralama oluşturulurken akademisyenlerin nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayınlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanıldı.

Stanford Üniversitesi’nin ‘’Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’’ 2023 listesinde,  Doğuş Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Shahram Minaei  ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Temel Bilimler Fizik Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kazem Azizi en etkili %2 bilim insanları arasında yer aldılar.

Prof. Dr. Shahram Minaei hem “karier boyu etki” hem de “yıllık etki” listesine girerek, “Electrical & Electronic Engineering” alanında 111935 bilim insanı arasında 304. sırada (0.27% diliminde) yer aldı.

Prof. Dr. Kazem Azizi  “yıllık etki” listesine girerek “Nuclear & Particle Physics” alanında 145764 bilim insanı arasında 1876. sırada (1.28% diliminde) yer aldı. 

Öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz!

Detaylı bilgi için tıklayınız