Tarih: 29 Aralık 2023

Erasmus+ 2023 Proje Dönemi Personel Hareketliliği Hk

Değerli Hocalarımız ve Çalışma Arkadaşlarımız,

2023-1-TR01-KA131-HED-000118691 numaralı proje kapsamında, Erasmus Personel Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliği Program Başvuruları 17.01.2024 ve 31.01.2024 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

İlgili dönemde Ders Verme Hareketliliğinden 5, Eğitim Alma Hareketliliğinden 2 kişi hibeli olarak faydalanabilecektir.

Akademik/idari personel, talep etmesi halinde hareketliliğe hibesiz katılabilir.

Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliğinden faydalanmak isteyenlerin öncelikli olarak anlaşmalı kurumlardan* biri ile iletişime geçerek “Öğretim/Öğrenim Anlaşması” (Staff Mobility for Teaching/Training) edinmesi ve ilgili kurumdan gideceği tarihleri kapsayan Kabul Mektubu/Davet Mektubu alması gerekmektedir. (Başvuru sırasında sunulan Öğretim/Eğitim Anlaşmasının ilgili kurumla ortaklaşa kararlaştırılmış bir program olması beklenmektedir.)

Personel eğitim alma hareketliliği kapsamında personelin mevcut partner üniversiteler dışında, eğitim almak üzere ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumuna ya da ilgili bir kuruluşa gidebilmesi de mümkündür.

Aday, “Erasmus Aday Personel Başvuru Formu”nu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra, bağlı bulunduğu Dekanlık/Müdürlüğe onaylatmalıdır.

Yükseköğretim kurumlarının Erasmus+ yükseköğretim personel hareketliliği ilan, başvuru ve seçim işlemleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 22.02.2022 tarih ve 12994 sayılı yazısı uyarınca Erasmus Başvuru Portalı üzerinden yürütülecektir.

Adayların, Erasmus Aday Personel Başvuru Formunu, Kabul Mektubunu, Öğretim/Öğrenim Anlaşmasını, imzalı ve onaylı KVKK belgelerini ve Yabancı Dil belgesini**, 17.01.2024 ve 31.01.2024 tarihleri arasında Erasmus Başvuru Portalı üzerinden sisteme yükleyerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İlgili tarihler içerisinde başvuru yapmak için Tıklayınız

*İkili anlaşmamızın bulunduğu kurumlar listesine bu bağlantıdan erişilebilir.

**Akademik personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi, idari personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi veya Yabancı Diller Birimi tarafından daha sonra tarihi duyurularak düzenlenecek olan İngilizce seviye tespit sınavı neticesinde alınacak

belge. Ayrıca, yabancı dille eğitim yapan bir üniversiteden (Eğitim dili %100 İngilizce olan) alınan lisans veya lisansüstü diploması.

Ekler

1- Öğretim Anlaşması (Staff Mobility for Teaching) için Tıklayınız

2- Öğrenim Anlaşması (Staff Mobility for Training) için Tıklayınız

3- Erasmus Aday Personel Başvuru Formu için Tıklayınız

4- KVKK açık rıza metni için buraya,  aydınlatma metni için buraya tıklayın

Personel Ders verme/Eğitim Alma hareketliliği için detaylı bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

Konu ile ilgili sorularınız için erasmus@dogus.edu.tr adresinden ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.