Tarih: 15 Kasım 2019

Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuruları Hakkında

Değerli Hocalarımız ve Çalışma Arkadaşlarımız,

2019-2020 Akademik Yılı Erasmus Personel Ders Verme/ Eğitim Alma Hareketliliği Program Başvuruları 18 Kasım – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

-İlgili dönemde ders verme hareketliliğinden 7, Eğitim alma hareketliliğinden 2 kişi faydalanabilecektir.

Akademik/İdari Personel talep etmesi halinde hareketliliğe hibesiz, hibe talebinde bulunmadan anlaşma kontenjanları dâhilinde katılabilir.

- Ders Verme/ Eğitim Alma hareketliliğinden faydalanmak isteyenlerin öncelikli olarak anlaşmalı kurumlardan* biri ile iletişime geçerek “Öğretim/Öğrenim Anlaşması” (Staff Mobility for teaching/training) edinmesi ve ilgili kurumdan gideceği tarihleri kapsayan Kabul Mektubu/Davet Mektubu alması gerekmektedir.  (Başvuru sırasında sunulan Öğretim/Eğitim Anlaşmasının ilgili kurumla ortaklaşa kararlaştırılmış bir programı olması beklenmektedir.)

-“Erasmus Aday Personel Başvuru Formu”nu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra  bağlı bulundukları Dekanlıklar/Müdürlükler tarafından başvuruları onaylanmalıdır.

Adayların, Erasmus Aday Personel Başvuru Formu, Kabul Mektubu, Öğretim/Öğrenim Anlaşması ve Yabancı Dil belgelerini**, 13 Aralık 2019 saat 17:00’a kadar Uluslararası İlişkiler Ofisine teslim etmeleri gerekmektedir.

*İkili anlaşmamızın bulunduğu kurumlar listesine aşağıdaki linkten erişilebilir.

Bknz: http://erasmus.dogus.edu.tr/erasmus-anlasmalarimiz/

**(İdari Personelimiz listemiz dışında olan ECHE sahibi herhangi bir üniversiteden kabul mektubu alıp, ikili anlaşma olmadan hareketliliğe katılabilir.)

**Akademik personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi,

İdari personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi veya Yabancı Diller Birimi tarafından 17 Aralık 2019 Salı saat 14:00’da düzenlenecek olan İngilizce seviye tespit sınavı neticesinde alınacak belge.

- Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği
-
Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği

Ekler;

-Öğretim anlaşması (Staff Mobility for Teaching) için tıklayınız

-Öğrenim Anlaşması (Staff Mobility for Training) için tıklayınız

-Erasmus Aday Personel Başvuru Formu için tıklayınız.

Konu ile ilgli sorularınız için; internationaloffice@dogus.edu.tr