Tarih: 04 Nisan 2021

Erasmus + Personel Hareketliliği Başvuruları Hakkında


Değerli Hocalarımız ve Çalışma Arkadaşlarımız,

2021-2022 Akademik Yılı Erasmus Personel Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliği Program Başvuruları 05 Nisan - 26 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlgili dönemde Ders Verme Hareketliliğinden 6, Eğitim Alma Hareketliliğinden 2 kişi faydalanabilecektir.

Akademik/idari personel, talep etmesi halinde hareketliliğe hibesiz, anlaşma kontenjanları dâhilinde katılabilir.

Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliğinden faydalanmak isteyenlerin öncelikli olarak anlaşmalı kurumlardan* biri ile iletişime geçerek “Öğretim/Öğrenim Anlaşması” (Staff Mobility for Teaching/Training) edinmesi ve ilgili kurumdan gideceği tarihleri kapsayan Kabul Mektubu/Davet Mektubu alması gerekmektedir. (Başvuru sırasında sunulan Öğretim/Eğitim Anlaşmasının ilgili kurumla ortaklaşa kararlaştırılmış bir programı olması beklenmektedir.)

İdari personelimiz listemiz dışında olan ECHE sahibi herhangi bir üniversiteden kabul mektubu alıp, ikili anlaşma olmadan hareketliliğe katılabilir.

Aday “Erasmus Aday Personel Başvuru Formu”nu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra, adayın  bağlı bulunduğu Dekanlık/Müdürlük tarafından başvurunun  onaylanması gerekmektedir.

Adayların, Erasmus Aday Personel Başvuru Formu, Kabul Mektubu, Öğretim/Öğrenim Anlaşması ve Yabancı Dil belgelerini**, 26 Nisan 2021 saat 16:00’a kadar Erasmus Ofisi’ne ıslak imzalı olarak elden teslim etmeleri gerekmektedir.

NOT: Pandemi nedeniyle Personel Hareketliliklerinin etkilenmesi durumunda Türkiye Ulusal Ajansı’nın vereceği kararlar uygulanacak olup, süreç içerisinde ihtiyaç duyulması halinde bilgilendirme yapılacaktır.

*İkili anlaşmamızın bulunduğu kurumlar listesine linkten erişilebilir. Tıklayınız

**Akademik personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi, idari personel için YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil belgesi veya Yabancı Diller Birimi tarafından daha sonra tarihi duyurularak düzenlenecek olan İngilizce seviye tespit sınavı neticesinde alınacak belge.

Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği
Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği


Ekler:

Öğretim Anlaşması (Staff Mobility for Teaching) için Tıklayınız

Öğrenim Anlaşması (Staff Mobility for Training) için Tıklayınız

Erasmus Aday Personel Başvuru Formu için Tıklayınız

Konu ile ilgli sorularınız için  internationaloffice@dogus.edu.tr adresinden Ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.