Sarf Malzemesi, Makine-Teçhizat Üretimi

1. Yeni Nesil Çok-İşlevli, Çok-Kullanımlı Yüksek Performanslı Korunma Maskesi :  COVID-19 ile mücadele kapsamında halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla gerekli standartları karşılayan kişisel koruyucu malzemeler içerisinde önemli yer tutan yeni nesil maske (antimikrobiyal, antibakteriyel, çok-kullanımlı ve dış yüzeyi hidrofob özellikli), bu yeni nesil maskenin seri üretimine imkan tanıyan donanımının prototipi

2. Mobil-Taşınabilir Sterilizasyon Cihazı :  Yeni nesil maske olmak üzere birçok ürünü dezenfekte ederek çoklu kullanıma imkan sağlayacak mobil-taşınabilir sterilizasyon cihazı; tasarım ve geliştirilme aşaması

3. Havalandırma ve Klima Sistemlerine Monte UV-C (belirli nanometre dalga frekansında) Esaslı İç Mekan Streilizasyon Cihazı : Tasarım ve geliştirilme aşaması.

4. Zemin Yüzey Sterilizasyon Makinası : Halı, parke, kağıt, 5 sentetik malzeme, epoksi kaplama, ahşap kaplama, ahşap, seramik vitrifiye malzemeleri gibi mimari zemin kaplama malzemeleri üzerinde oluşabilecek spor, mantar, mikrop, bakteri ve virüs formundaki bulaş mikroorganizmalarının DNA yapısını, içerisindeki yönlendirilmiş UV C frekansı sterilizasyon ışık kaynağı ile, bozarak sterilizasyonu, ilave sentetik kimyasal malzeme veya tabi sabun türevlerine ihtiyaç duymadan sağlayan, en az üç tekerlek, manuel / otonom kumanda edilebilen yönlendirme sistemi, kablolu / kablosuz güç kaynağı ve bağlantıları ile sadece yere doğru yönlendirilmiş, diğer yönlere doğru ışık sızdırmazlığı sağlanmış UV C ışık sistemi özellikli ana gövdeyi içerir. Tasarım, geliştirme ve seri üretim aşamasında.

5. “VIP (T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN) Uygulama İçin Özel KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Reaktif ve Nükleer) Saldırılara karşı Koruma Aracı” Nitelikleri : Tehlike anında komple yalıtım ve özel KBRN filtre sistemi ve arındırma teçhizatı;Kimyasal zehirli gaz ve biyolojik ajan (aerosol formunda) uzaktan tesbit & teşhis için Lazerli Uzaktan Algılama Teknolojileri; mks. Tespit & teşhis mesafesi 2-3 km; 360 derece sürekli tarama; Platform içi özel kimyasal tespit &teşhis sensörleri; Gaz kromotografi analiz sistemi; Ful KBRN kişisel koruma teçhizatı: KBRN elbise, maske, eldiven, bot, temizleme-dekon kitleri, aşılar, medikal teçhizat; dekon duş ve arındırma sistemi; Radyolojik serpintiye karşı korumalı tavan; VIP için özel iletişim ve haberleşme sistemleri; TV ekran, kameralı çevre gözetim, GPS ; Merkezi veri işleme ünitesi ile kontrol ve gözetim; 5-7 toplam personel: 4 VİP; 1 şöför; 1-2 operatör, medikal personel; Opsiyonel teknoloji ve ilave özellikler: Özel bölmelerde balistik koruma; EM yansıtıcı koruma ile dinlenme ve/veya erişilebilmenin önlenmesi; Özel bölmelerde elastomerik şok absorplayıcı güvenlik katmanları; Diğer. 

(COVID 19 ve benzeri viral salgın ve saldırılara karşı dahil). Tasarımı tamamlanmış üretime hazır.

mitlab-covid2

6. VIP (T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN) Uygulama İçin Özel İleri Teknoloji KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyasyon-Nükleer) Sığınak Sistemi Geliştirilmesi & Pilot Uygulama; KBRN tehditlerine karşı (COVID 19 ve benzeri viral salgın ve saldırılara karşı dahil) uyarı-ikaz, tespit-teşhis, alarm ve sürekli izleme bileşenlerinin kurulması devlet güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Bu projenin temel amacı; muhtemel KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) saldırılarına karşı ileri teknolojili sığınak sisteminin geliştirilerek; T.C. Cumhurbaşkanlığı makamının, maiyetinin ve üst düzey devlet büyüklerinin korunmasını sağlamaktır. Devletimizin en tepe noktası ve buna bağlı olarak etrafında yer alan son derece stratejik ve kritik bölge ve makamların ve kişiliklerin korunması ile ilgili doğrudan ilgili mekanların içerisinde kurulabilir (T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI, TBMM, MİT BİNASI VE DİĞER STRATEJİK ÖNEME HAİZ BİNALARIN İÇERİSİNDE). 

Tasarımı tamamlanmış üretime hazır.

 

mitlab-covid_gorsel2